Opetusohjelma (päivittyy…)

syyslukukausi 31.8.–13.12.2020

Opetusohjelma

Opettajien lyhenteet: Anna Dantchev AD, Terho Asikainen TA, Maija Halme MH, Petra Käppi PK, Simo Laihonen SL, Neea Lamminmäki NL, Antero Mentu AM, Marko Niittymäki MN, Joonas Ojajärvi JO, Silja Palomäki SP, Petra Poutanen-Hurme PPH, Hanna Ryynänen HR, Nina Kaitaranta NK

Voit ilmoittautua myös yksityistunneille mihin tahansa Eepoksen uulu.eepos.fi/ listoilta löytyvään instrumenttiin! Yksityistuntien ajankohdat sovitaan suoraan opettajan kanssa.

maanantai:

13.30–15.00 Eläkeläisleidien lauluryhmä, NK

15.00–19.00 Laulu , NK

19.00–19.45 Lyömäsoittimet pienryhmä (aikuiset), SL

14.00–20.00 Kitara  (joka toinen maanantai), AM

tiistai:

11.00–12.30 Ammattimaiset aamuäänet –kuoro, PPH

15.00–15.45 Vauvamuskari, PK

15.00–15.45 Viuluspurtti (jatkoryhmä koululaisille), TA

15.45–16.30 Viulustartti (alkeisryhmä koululaisille), TA

16.15–17.00 Perhemuskari 1, PK

16.30–17.15 Viulumuskari (5–6-vuotiaille), TA

17.00–17.45 Perhemuskari 2, PK

17.30–18.15 Viulun alkeisryhmä (aikuiset/nuoret), TA

17.45–18.30 Soitinmuskari I (4–6-vuotiaille), PK

18.15–19.00 Viulun jatkoryhmä (aikuiset/nuoret), TA

19.00–19.45 Jouhikon ryhmäopetus, TA

keskiviikko:

10.30–11.15 Perhemuskari 3 (0-4 –vuotiaille), PK

16.15–17.00 Ukulelen alkeiskurssi (aikuiset/nuoret), SP

16.30–17.15 Soitinmuskari II (4–6-vuotiaille), PK

17.15–18.00 Perhemuskari 4, SP

17.15–18.00 Soitinkaruselli (6–9-vuotiaille), PK

17.30–18.15 Lyömäsoittimet A (yli 10-vuotiaat), SL

18.15-19.00 Lyömäsoittimet B (alle 10-vuotiaat), SL

18.00–18.45 Ukulelen jatkokurssi (aikuiset/nuoret), SP

torstai:

14.00–17.30 Laulu, NK

14.00–16.00 Koskettimet, NL

16.15–17.00 Koskettimet alkeet (pienryhmä), NL

16.30–18.00 Oldtime/bluegrass -yhtye, MN

17.00–17.45 Koskettimet jatko (pienryhmä), NL

17.30–18.15 Laulun pienryhmä I, NK

18.00–18.45 PikkuNäppärit, NL

18.00–19.30 Ukulelekurssi edistyneille, MN

18.45–19.30 UuluNäppärit, NL

19.30–20.15 SenioriNäppärit, NL

perjantai:

14.00–16.30 Laulu, NK

16.30–17.15 Laulun pienryhmä II, NK

17.15–19.00 Laulu, NK

lauantai:

12.00–16.00 Bulgarialaisen laulun kuoro HUBAVA, 16 oppituntia (kokoontuu syyskauden aikana 4 kertaa), AD

sunnuntai:

14.00–16.00 Sekasunnuntai –kuoro, PPH

Periodiluonteisena opetuksena toteutuu syyslukukaudella 2020 seuraavat kurssit. Opettaja sopii oppilaiden kanssa kurssin kokoontumisajat ennen lukukauden alkua:

  • Kanteleen jatkoryhmä aikuisille (14 oppituntia), Hanna Ryynänen
  • Kanteleen alkeiskurssi aikuisille/nuorille (14 oppituntia), Hanna Ryynänen
  • Folk Fabrik –yhtye (16 oppituntia), Joonas Ojajärvi

Uusia oppilaita otetaan ilmoittautumisjärjestyksessä ilman pääsykokeita.

ILMOITTAUDU TÄSTÄ: https://uulu.eepos.fi/

Viuluoppilaita syksyn 2016 päätöskonsertissa.