Musiikkikoulun yhteystiedot

Musiikkikoulu Uulun opetus järjestetään Kulttuurikeskus Uulussa, joka löytyy PMK:n talosta Tammelasta osoitteesta Erkkilänkatu 11, 33100 Tampere.

Tilat sijaitsevat talon neljännessä kerroksessa, kulku tiloihin tapahtuu Peltokadun puolelta C-rapun portaita pitkin. Vaunujen kanssa tilaan pääsee B-rapun tavarahissillä. Ulko- ja sisäportaissa on luiskat, jotka ovat jyrkät – tämän vuoksi paikalle suositellaan saapuvaksi ilman lastenvaunuja, mikäli mahdollista. Mikäli tarvitset apua liikkumisen kanssa, ota yhteyttä opettajaasi tai rehtoriin.

Koululla on käytössä sähköinen ilmoittautuminen. ILMOITTAUDU TÄSTÄ: https://uulu.eepos.fi/

Mikäli sinulla on kysyttävää opetuksen sisällöstä tai tasoryhmistä tms, voit ottaa yhteyttä suoraan opettajiin:

VIULU, JOUHIKKO: Terho Asikainen (terho.asikainen@gmail.com), 050 517 8243

FLAMENCOKITARA: Toni Jokiniitty (info@tonijokiniitty.fi), 040 5600 451

BULGARIALAISEN LAULUN KUORO: Anna Dantchev (anna.dantchev@gmail.com)

MUSKARIT (tiistai), SOITINKARUSELLI: Petra Käppi (petra@uulu.fi), 050 308 4291

LAULU: Maija Halme (halme.maija@gmail.com), 050 5188060

LYÖMÄSOITTIMET: Simo Laihonen (simo.laihonen@gmail.com), 050 305 8758

AIKUISTEN MUSKARI: Henna Leisiö (henna@uulu.fi), 044 524 5693

KITARA: Antero Mentu (antero@uulu.fi), 050 351 4229

UKULELE, OLDTIME/BLUEGRASS-yhtye, MANDOLIINI, KITARA: Marko Niittymäki (Niittymaki.Marko.J@student.uta.fi), 050 404 5872

SÄHKÖBASSO: Joonas Ojajärvi (jojarvi@gmail.com), 050 367 5583

UKULELE, MUSKARI (keskiviikko), RAHVAAN LAULU: Silja Palomäki (silja.palomaki@gmail.com), 050 540 8872

KANTELE: Hanna Ryynänen (haryynan@gmail.com), 044 216 6762

KOSKETTIMET: Neea Lamminmäki (neea.lamminmäki@gmail.com), 040 737 4131

KUOROT: Petra Poutanen-Hurme (poutaspetra@gmail.com)

(VIULU, JOUHIKKO: Heini Saari-Korpela (heini.inkeri@gmail.com), 050 366 3985) HUOM! Heini ei opeta lukuvuonna 2019–2020)

Rehtori (hallinto, todistukset): Silja Palomäki (rehtori@uulu.fi), 050 540 8872

Opettajien kirjautuminen tästä: https://uulu.eepos.fi/teacher

Uulutalo